Ajaviiteks

Õllevannides peitub tervis

Ameerikas Florida osariigis asub spa keskus nimega Maui Spa, kus on leitud nooruse allikas õllevannide näol.

Õlles peitub saladus tõstmaks loovat mõtlemist

Peaaegu kõik õllereklaamid näitavad, kuidas õlu muudab inimese  ilusamaks, vaimukamaks ja üldiselt atraktiivsemaks. Õlu toob kokku huvitavad inimesed ning tekitab põnevaid seiklusi ja on suurepäraseks janukustutajaks palaval päeval. Kuid kõik kes on proovinud õllereklaamide võlu reaalsuseks muuta on leidnud ennast masendunud mõtetes rämpstoitu söömas.

Värske uuring: tume šokolaad ei tee paksuks

Helsingi Ülikooli toitumisteadlaste värske uuring kinnitas, et mõõdukas koguses igapäevane tumeda šokolaadi söömine ei tõsta kehakaalu.

Mis maksab õlle pint?

Õlu on hea ja veel parem on, kui ta on hea ja odav. Sest head asja ei ole kunagi palju ning parem oleks, kui selle peale ei peaks liigselt maist varandust kulutama. Aga kus on kõige odavam õlu? Kui esimese vastusena tuleb pähe, et naabri Antsu õlleankrus, siis ei ole see ka vale. Aga kui plaan on reisima minna, siis tasub vaadata top 10 odavama õllehinnaga riike.

1,2 miljardil inimesel maailmas ei ole võimalust käimlat kasutada

19. novembril on rahvusvaheline tualettide päev. Kuigi meile on vetsus käimine igapäevane toiming, on puhta vee ja sanitaartingimuste puudumine üks suuremaid surmade ja haiguste põhjuseid maailmas.

Huvitavad õllefaktid

  • Amsterdamis makstakse alkohoolikutele palka õlles.  Tänavate koristamise eest saavad alkohoolikud riigi finantseeritud organisatsiooni poolt palgaks 10 eurot, pool pakki tubakat ja 5 õlut.

 

Londoni taksojuhtide leiud: 190 000 mobiiltelefoni, NATO peasekretäri portfell ja täispuhutav banaan

Interneti-turbe firma ESET korraldas Londoni taksojuhtide seas küsitluse, millest selgus, et igal aastal jäetakse linna taksodesse 190 000 mobiiltelefoni. See tõstab esile asjaolu, et firmad ja eraisikud peaks oma seadmete sisu varundama, krüpteerima ja parooliga kaitsma juhuks, kui seadmed satuvad valedesse kätesse ning andmed varastatakse või kompromiteeritakse või kui neid kuritarvitatakse.

Õlu, õlle, õlut...

Millal õlut esimest korda valmistati, ei oska keegi öelda. Teada on vaid fakt, et õlut pruuliti juba 3000 a eKr. Muinasaegsete Egiptuse ehitiste varemetest on leitud hulgaliselt õllekääritusanumaid, mille analüüsimise käigus tehti kindlaks, millist õlut valmistati ligi 3500 aastat tagasi.

 

Kas õlu pärast treeningut on kasulik?

Kõik me oleme tundnud, kuidas pärast treeningut või rasket füüsilist tööd on lihased väsinud, rammetud ning üldiselt on üsna „kott“ olla. Erinevaid soovitusi lugedes teame, et pärast treeningut tuleb süüa valgurohket toitu, et lihas ikka kasvaks ning manustada küllaga mineraalaineid taastamaks keha elektrolüütide tasakaalu. Samuti on taastumise kiirendamiseks vajalik tarbida süsivesikuid.

Heal lapsel mitu nime

Heaks lapseks võib lugeda ka õlut, kuna rahvasuu on antud vedel-leiba nimetanud üpriski mitmekülgselt. Järgnevalt mõned näited õlle nimedest.

Lehed