Radikaalsed nõuanded kehakaalu langetamiseks

Võehh, ma nägin eile öösel unes ikka tõelist õudukat!

Perearst sõitis kiirabibussiga mööda linna ringi ja karjus ruuporist „Uus dieet! Uus dieet! Õllekõhud, hoidke alt!“

Siis peatus ta minu maja ees ja kaks tursket kiirabitöötajat tirisid mind tussikutes tänavale, kus mind põlvili suruti ja järgnevad õpetussõnad peale loeti:

Viska kodust välja kõik söödav ja joodav, välja arvatud kraanivesi. Veendu, et veesüsteem (pumbad, kraanid jms) töötaks laitmatult.

Soeta endale nädalaks 7 kaerahelvest. Kui oled sunnitud ostma terve paki helbeid, hävita ülejäänud, et vältida ülesöömist.

Hommikusöök on kõige tähtsam söögikord. Keeda endale igaks hommikuks putru vahekorras 1 kaerahelves segatud 1 liitri veega. Kui putru jääb üle, siis ära jäta seda järgmiseks päevaks.

Lõunaks tarbi puhast vett, aga ära ole ahne, jaga seda sõbraga. Pane vesi suhu lusikaga, nii jääb mulje, et oled hirmsasti joonud.

Õhtuse söögikorra võid asendada küünte näksimisega, sest hommikul saab ju juba jälle putru!

Tee nii mitu päeva järjest.

Kui sa kolmandal või neljandal päeval siiski oled salaja söönud ühe muna või marineeritud kurgi, siis mine ja häbene terve päev nurgas ning südaöö paiku poe tühja kõhuga magama. Lohuta end sellega, et hommikul saab jälle putru!

Seitsmendal päeval püüavad sinised rõngad silmade ümber märku anda, et dieet on läinud liiga radikaalseks. Ära lase end sellest petta, sest sinu keha üritab sind üle kavaldada. Samuti ära kuula, kui keegi ütleb, et näed haiglane välja ja võiksid midagi süüa – sellised kritiseerijad on kõik sinu meeleheitlikult toitu ihaldava keha käsilased, keda ei tohi usaldada!

Ärkasin üles täielikus paanikas, külm higi laubal ja märkasin akent avades, et maja ees seisab kiirabiauto. Jooksin kööki, et haarata külmikust mõned õlled ja laualt krõpsud ning need kapi taha ära peita. Siis helises nõudlikult uksekell.

„Meil on siin kõik tibens-tobens, karjusin läbi ukse. Sööme ainult juurikaid!“

„Lolliks oled länud või?“ hõikas sõber Serks teiselt poolt. „Pidime ju jõhvikale minema, aja end kähku välja, Vello viib meid kiirabiga rappa!“