Mille poolest erineb tark mees lollist?

Tead, mille poolest erineb tark mees lollist?“

„Noh?“

„Vaata, mehe aju on korraldatud nii, et seal on kõik justkui kastidesse jagatud. Ühes kastis on naine, teises lapsed, kolmandas töö, neljandas hobi, viiendas sport jne. Ja sellepärast ei saa mees teha mitut asja ühekorraga, ta peab tegutsema järjekorras ehk  sulgema ühe kasti ja avama teise.

Aga naistel on peas kõik hunnikus, sellepärast suudavad nad teha kõike korraga, kuid probleem on selles, et kui neil üks asi välja ei tule, siis suudavad nad vussi keerata kõik ülejäänud asjad, mille tulemuseks on totaalne segadus.

Pealegi on naise peas kõik omavahel ühendatud juhtmetega, nii et kui üks juhe läheb lühisesse, lühistub kogu süsteem.

Näiteks istub mees diivanil ja vaatab jalgpalli. Tema kõrval istub naine ja räägib: „Pane vaiksemaks! Lastest on sul täiesti ükskõik! Oleksin pidanud kuulama ema, kes ütles, et abiellu lenduriga, lendurit pole kunagi kodus, aga teenib palju. Sina istud kogu aeg siin ja ei teeni midagi!“

Ühesõnaga, kui naine umbes nii räägib, siis lollil mehel plahvatab kohe aju, sest ta peab kiiresti-kiiresti avama ja sulgema oma peas kastikesi, mille tulemusena ta vihastab ja halvimal juhul isegi virutab millegagi.

Targal mehel seevastu on ajus alati varukastike, kus pole mitte kui midagi. Sellistes ülalkirjeldatud pingelistes olukordades peidab ta end piltlikult öeldes sellesse kastikesse. Sellepärast on nii, et kui mees istub ja vahetab telekal kanaleid, siis ei tähenda see, et ta püüab leida mõnd huvitavamat saadet, vaid istub lihtsalt oma tühjas kastis, kuni ta viimaks rahule jäetakse."