Õllefestival toob Viljandisse üle 140 käsitööõlle

Sel nädalavahetusel. 15.-16. juunini toimub Lennukitehases esimene Viljandi kästitööõlle ja toidufestival. Sündmus toob kokku ligikaudu 30 Eesti väike- ja hobipruulikoda ja umbes 140 õlut. Erinevalt teistest õllefestivalidest on Viljandisse oodatud, lisaks ametlikele kodadele, ka julgemad hobipruulid.

Viimase kümne aasta jooksul on õlu ja õlletarbimine läbi teinud mõningaid muutusi. Suurtootjate masstoodangu kõrval on turule tulnud hulgaliselt väiketootjaid, kes julgelt katsetades, on välja töötanud rohkelt erinevaid maitseid, millega oma kliente üllatada. Õllest ei oodata enam pelgalt jooki, mis teeks purju, vaid tarbijate jaoks on üha enam muutunud oluliseks rüüpe erinevad nüansid. Viljandi õllefestival on just sobilik koht, kus teha tutvust erinevate õllestiilidega. Tuntumate Eesti käsitööpruulide nagu Õllenaut, Lehe, Kolk, Käbliku ja Pühajõe kõrval, kelle toodang on leitav ka poelettidel, on kohal vähetuntud ja raskesti kättesaadavate pruulikodade õlusid.

Sissepääs Viljandi Õllefestile on tasuta. Sündmusel kehtivad maksevahendina talongid, mida saab vahetada nii sularaha kui kaardimaksega sissepääsu juures asuvas telgis. Festivaliraha kurss on 1 euro=1 gambrinuse talong, minimaalselt saab vahetada 5 talongi korraga. Muus valuutas festivalialal kauplemist ei toimu.

Hea õlle kõrvale pakutakse festivalil maitsvat toitu ning muusikaprogrammi, mis 16. juunil kulmineerub üle-Eestilise muusikaviktoriinide finaaliga.

Viljandi Õllefest Facebookis.

Viljandi Õllefest koduleht.