Eesti õlledel on lootust rahvusvaheliseks läbilöögiks

Inglismaa vanima pruulikoja Shepherd Neame’i omanik ja tegevjuht Jonathan Neame ütles visiidil Eestisse, et siinsetel pruulikodadel on võimalus läbi lüüa ka Suurbritannias, kuid selleks peavad nad pakkuma midagi väga erilist.

Neame’i sõnul käib Eesti ühte sammu ülejäänud õllemaailmaga, liikudes väiketootjate ja uute maitsete otsinguil.

“Kui 15 aastat tagasi oli õllekultuur kaldu suurtootjate suunas, siis eriti Ameerika Ühendriikides ja Ühendkuningriikides on toimunud kardinaalne muutus ja 

järjest enam juuakse tugevamate maitsetega õllesid,” lausus Neame. “Et aga Eesti väiketootjad leiaksid oma koha välisturgudel, tuleb neil inimeste maitsemeeli üllatada millegi eriti originaalsega ja juurde pakkuda köitev lugu.”

Pruulikoja omanik lisas, et uute maitsete otsingutel on väga menukaks saanud ka õllede ja toitude sobitamine, mis on menukas ka Eestis.

“Inglismaal on rikkalikult kõikvõimalikke õllesorte kogu maailmast, kuid väga tähtsasse rolli on tõusnud ka lokaalsed tootjad. Ja nende vahel on tihe konkurents. Ainuüksi Kenti maakonnas on 27 pruulikoda,” sõnas Neame.

Shepeard Neame’i pruulikoda tegutseb aastast 1698, olles sellega vanim omasugune Inglismaal. Neame’i perekonnale kuulub see viiendat põlve.

Pereettevõttele kuulub 350 pubi ja nende tooteid müüakse üle maailma. Shepeard Neame’i tuntuimad brändid on Spitfire ja 1698 Celebration Ale.