Eesti parim restoran on esimest korda eespool Soome kõige paremast

Kultuurikatlas avalikustati restoranijuht Eesti Maitsed 2017. Tänavu kümne aastaseks saanud veebipõhine restoranijuht soovitab 102 restorani üle kogu Eesti.

“Nüüd, kus teeme koostööd Põhjamaade restoranijuhiga White Guide, on meil võimalus mitte ainult kõrvutada oma söögikohti, vaid saada ka aimu, kuidas näevad välja meie restoranid naaberriikide söögikohtadega võrreldes”, ütleb programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson.

White Guide’i põhjal on esimest korda Eesti kõige parem restoran (NOA Peakoka Pool) eespool Soome parimast (Ask). Norras oleks NOA teisel kohal. Pooled kolme Baltimaa kuuekümnest juhtivast restoranist asuvad Eestis, kuid kõige parem on Lätis (Vincents).

Eestis saab märkimisväärselt hästi süüa. Seda tunnistavad üksmeelselt välismaised ja kodumaised restoranide arvustajad, kelle hinnangute põhjal on restoranijuht koostatud. Samas võiks stabiilsus olla parem ning iga söögikoht peaks julgema rohkem olla oma nägu.

Möödunud aastaga võrreldes on kõige kiiremini edasi arenenud Pärnu ja Saaremaa restoranid, mõlemast soovitab restoranijuht kaheksat söögikohta. Pärnu kõige parem on Rannahotelli restoran, Saaremaal Mais. Tartus Hõlm ja Virumaal Vihula mõisa restoran.

Restoranijuhi Eesti Maitsed 2017 kõiki soovitusi eesti ja inglise keeles saab vaadata www.eestimaitsed.com.

Fotol restoran "Noa" sisevaade. www.noa.ee