Eestlastel napib aega iseenda jaoks

Ligi pooled eestlased leiavad iseenda jaoks aega vaid kaks tundi päevas, selgus Samsung Electronics Baltics ja turu-uuringute firma GfK poolt läbi viidud uuringust. Isiklikku aega kasutatakse peamiselt internetis surfamiseks, videote või filmide vaatamiseks ning toidu valmistamiseks.

Uuringust selgus, et kõige vähem on vaba aega lastevanematel, kes kasvatavad kahte alaealist last. Neist 64 protsenti leiavad enda jaoks aega kõigest kaks tundi päevas või isegi vähem. Sarnaselt on napib aega ka inimestel, kes on iseenda tööandjad, ettevõtjad, juhid või spetsialistid. Iga viieteistkümnes eestlane tunnistas, et tal on päevas enda jaoks aega vaid pool tundi.

“Inimestel on üha raskem leida aega iseenda jaoks, mistõttu on oluline veeta seda võimalikult kvaliteetselt. Uuringust selgus, et paljudel möödub vaba aeg internetis või videoid ja filme vaadates. Seepärast peavad ka seadmed olema varasemast kiiremad ja mugavamad ning pakkuma parimat vaatajakogemust,” rääkis Samsung Eesti juht Toomas Tiits.

Uuringu kohaselt eelistavad nii Eesti, Läti kui ka Leedu elanikud veeta vaba aega internetis ning filme või videoid vaadates. Kõige rohkem kasutavad isiklikku aega internetis surfamiseks leedulased, kellest 78 protsenti sirvivad sel ajal veebilehekülgi. Eestlaste ja lätlaste hulgas on see protsent pisut väiksem, vastavalt 73 ja 74 protsenti. Kõigis kolmes Balti riigis vaatab vabal ajal videoid või filme 58 protsenti elanikest.

“Paljud vaatavad videoid ja filme tahvelarvutist, sest keegi pereliikmetest on teleri ees koha juba hõivanud. Vaadates filme või videoid hea ekraaniga tahvelarvutist tunduvad pildid maksimaalselt reaalsed. Näiteks Galaxy Tab S2 tahvelarvuti ekraan kuvab 94 protsenti toonidest realistlikena,” rääkis Tiits.

Erinevalt eestlastest ja lätlastest, kellest suur osa naudib vabal ajal toidu valmistamist, meeldib leedulastele lugeda raamatuid, ajakirju ja suhelda sugulastega. 38 protsendile eestlastest meeldib iseendale mõeldud ajal tegeleda hobidega ning 37 protsenti veedaksid seda aega sõpradega või muusikat kuulates.

Uuringu viis turu-uuringute firma GfK läbi tänavu septembris. Uuringus osales 2136 inimest kolmest Balti riigist.