A. Le Coq laiendab eksporti Aafrika turgudel

Seni Aafrikas ainult Sierra Lione turule eksportiva A. Le Coq’i siidri- ja õlletooted jõuavad peagi müügile ka Burundis ja Nigeerias. Varem on A. Le Coq eksportinud oma toodangut ka Ghanasse.

 “Aafrika on uus turg, kus A. Le Coq’i tooted on juba hästi vastu võetud ja tulemused on paljulubavad,” sõnas A. Le Coq’i juht Tarmo Noop. “Meie senine kogemus Sierra Lione turul annab kindluse viia A. Le Coq’i toodang ka teistesse Aafrika riikidesse. Loodame lähiajal oma õlledega jõuda Burundi ning õllede ja siidritega Nigeeria turule.” 

Hetkel ekspordib A. Le Coq Sierra Lionesse Sherwoodi siidreid. Aafrikas tegutsetud üheksa kuu jooksul on Eestist merekonteinerites Sierra Lione poole teele läinud 50 000 liitri jagu siidreid, mis turu kaugust ja eripärasid arvestades on A. Le Coq’i jaoks väga hea tulemus. “Sierra Lione bürokraatiat silmas pidades tuli meil arvestada rohke paberitöö, proovide tegemise ja kohalike ametkondadega asjaajamisega,” ütles Noop ja lisas, et esimese Aafrika merekonteineri teele panekule eelnes ligi aastane ettevalmistus. Tarmo Noobi sõnul on ettevõtmine end õigustanud ning senised tulemused lubavad loota stabiilsust ja isegi kasvu. 

Juba paari kuu pärast lisandub Sierra Lione kõrvale ka Burundi turg, kuhu on teel  esimene A. Le Coq’i Premium ja Bock õlledega merekonteiner.

Nigeerias on ettevõte toodete registreerimise faasis, kuid kohalike poodide müügilettidele loodab A. Le Coq jõuda poole aasta jooksul. 

A. Le Coq’i õlle- ja siidritooted lähevad Aafrikas peamiselt kohalikesse supermarketitesse, kus nende peamisteks ostjateks on pigem maksujõulisemad tarbijad, kes hindavad Euroopa tooteid. Lisaks Aafrika riikidele ekspordib A. Le Coq kaugetest turgudest veel Austraaliasse, Taisse ja Kanadasse.

Euroopas on ettevõtte tooted müügil suuremal või vähemal määral enamikes riikides.