Tanker lisab Eesti käsitööõlle revolutsioonile kütet

Täpselt aasta tagasi kägupruulikojana tuntust kogunud käsitööõllemeister Tanker avas äsja oma esimese pruulikoja Rae vallas, Vaida alevikus. Tehase sisseseade võimaldab pruulida korraga kuni 1000 liitrit õlut ning maksimaalne tootmismaht on 8000 liitrit kuus.

Jõulisusest pakatava Tanker Pruulikoja taga seisavad kolm kanget meest. Tankeri looja ja alustala Ants Laidam, keda sekundeerivad Jaanis Tammela ja Ameerika käsitööõllede pealinnast San Diegost pärit Ryan Suske. Kõik kolm pruulmeistrit on nii võrdsed äripartnerid kui ka uute maitsete loojad ning kirglike õllesõprade ja uute maitsenüansside loojatena täiendavad nii teineteist kui ka kohalikku õlleturgu parimal moel. Tankeri senine toodang “Kyte Peale”, “Sound Check”, “Patuingel” ja “Kylmale Maale” on võitnud oma eriliste maitsete poolest õllenautlejate hulgas suure poolehoiu. “Meie toodangusse jäävad nii aastaringselt nautimiseks sobivad õlled kui ka hooajaliselt maitsemeeli ergutavad maitsed,” kommenteeris Jaanis Tammela.

“Rikastame õllesõpradele suunatud valikut mitmete ebatraditsiooniliste eripruulidega ja kiirematele jagub ka ainulaadseid testpruule,” lisas Tammela ning sõnas saladuslikult, et nende pööraste maitsenüansside pärast tasub Tankeri tegemistel silma peal hoida. Rohkem kui saja pruulikojaga ning Ameerika käsitööõllede pealinna tiitlit kandvast San Diegost pärit ning Eestisse elama asunud Ryan Suske kasutab sünnilinnast saadud kogemusi ja oskusi igati ära ning lubab väsimatut eksperimenteerimist parimate maitsekoosluste saamiseks. “Tanker on võtnud selge maitseelamuste rikastaja kursi ning peab igati antud lubadust – olla värskendavalt eriline,” räägib Suske. “See tähendab ühteaegu nii seda, et hoiame oma toodangu kvaliteeti kõrgel ja täiustame seda pidevalt ning pakume õllesõpradele kogu aeg ka uusi elamusi,” lisas ta.

Tanker on erakapitalil põhinev ettevõte, mis alustas kägupruulikojana käsitööõllede pakkumist 2014. aasta aprillis. Tanker tähistab lubadust olla parimate õllemaitsete maaletooja, täiustades oma lasti pidevalt uute maitsetega. Tanker Pruulikoja avamise hetkeks 2015. aasta aprillikuus, on õllesõpradeni toimetatud enam kui 21 000 liitrit õlut. Tankeri pruulimeistrite loodud jõulisi õllesid saab osta nii Tallinna Kaubamajast, Selverist, Stockmannist, õllepoodidest Uba ja Humal, Gambrinus jpt kohtadest.